Granulinės krosnelės priežiūra

granulinės krosnelėsĮsigyję ir įrengę namuose granulinę krosnelę, norėdami, kad ji ilgai ir efektyviai šildytų jūsų būstą, turite ją tinkamai naudoti ir prižiūrėti. Pirmiausia, labai svarbu, kad krosnelė būtų tinkamai sumontuota. Geriausia krosnelei parinkti vietą prie lauko sienos. Būtina užtikrinti, kad ji būtų montuojama ant lygaus ir tvirto paviršiaus, kad krosnelė nejudėtų ir neklibėtų. Be to, svarbu, kad būtų įrengtas tinkamas degimo dujų išmetimas. Krosnelės kaminas turi būti išvestas į lauką, o sienos skylė, per kurią jis išeina, turi būti sandariai užtaisyta.

Degimo proceso metu granulinėse krosnelėse pelenų susidaro labai nedaug. Be to paprastai krosnelėse yra suprojektuotas pelenų surinkimo stalčius ar dėžė. Tačiau susidarančiomis degimo atliekomis vis dėlto reikia pasirūpinti ir jums patiems. Tinkamai rūpinantis, patalpoje neatsiras nemalonaus kvapo ir nesikaups dulkės. Tačiau valant krosnelę nereikėtų pašalinti visų pelenų. Dalį jų reikėtų palikti ant dugno, kad susidarytų apsauginis sluoksnis nuo kaitros ir ugnies.

Kadangi, degant ugniai, susidaro suodžiai, jais apsineša ir krosnelių paviršius. Tad suodžius bent retkarčiais taip pat reikėtų išvalyti ir pašalinti nuo paviršiaus, kartu būtina valyti ir išeinamąjį vamzdį. Tačiau suodžiai iš esmės veikia kaip apsauginis ar izoliacinis sluoksnis, todėl reikia žinoti kada suodžius valyti. Kai suodžių susikaupia per daug, juos reikia nuvalyti specialiu valikliu ar kita tam skirta priemone. Tiesa, jeigu kūrenant krosnelė įkaitinama labai smarkiai, tada, esant pakankamai aukštai temperatūrai, nešvarumai ir suodžiai nubyra patys. Tai vienas iš variant, kad valymas būtų paprastesnis.

Granulinės krosnelės paprastai įrengiamos su langeliais, krosnelių išorė dažnai būna puošiama įvairiomis detalėmis. Ant visų šių dalių irgi kaupiasi dūmai bei įvairūs nešvarumai. Tad juos reikėtų bent kartą per savaitę nuvalyti drėgna švelnia medžiagine šluoste. Krosnelės langelį geriausia pavalyti po kiekvieno jos kūrenimo. Modernios krosnelės dažniausiai projektuojamos taip, kad jose būna numatyta valymo oro srautu procedūra, kuri nuvalo krosnelės langelį, tačiau, norint, kad langelis būtų tobulai švarus, vis dėlto teks ir patiems pasirūpinti jo priežiūra.

Visada, naudojant ir valant granulines krosneles, būtina laikytis gamintojo nurodymų bei rekomendacijų ir vadovautis jo nustatytomis taisyklėmis. Tokių krosnelių gamintojai, projektuodami naujus gaminius, visada siekia, kad jų priežiūra būtų kuo paprastesnė ir patogesnė bei užtruktų, kuo mažiau laiko.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s