vartojimo kreditasNet ir tuomet, jei esate patenkinti savo uždarbiu ir mokate taupyti, kartais nutinka taip, kad konkrečiam pirkiniui pritrūksta lėšų. Tokiu atveju vienas praktiškiausių sprendimų – patogus vartojimo kreditas, skirtas didesnės vertės prekių ar paslaugų įsigijimui. Paprastai vartojimo paskola skiriama ilgesniam terminui, tačiau daug kas priklauso ir nuo reikalingos pinigų sumos, ir nuo asmens poreikių. Kad išvengtumėte bet kokių galimų problemų, visais atvejais turėtumėte gerai apgalvoti skolinimosi poreikį (jo būtinybę) ir savo galimybes grąžinti pinigus nurodytu laiku. Labai svarbu bendrauti su patikimu kredito teikėju, kuris pasiūlys konkrečiai jums tinkamas skolinimo sąlygas.

Kas yra vartojimo kreditas ir kodėl jis toks populiarus?

Vartojimo kreditas – tai paskola, skirta įvairiems kliento poreikiams realizuoti. Paskola paprastai suteikiama be užstato, kas minėtąjį skolinimosi būdą padaro itin patraukliu pasirinkimu. Lietuvoje vartojimo kreditus gali išduoti kredito įstaigos, t. y. bankai ir kredito unijos, ir kitos bendrovės, kurios yra įtrauktos į Lietuvos banko kredito davėjų sąrašą. Svarbiausias šio tipo kredito privalumas yra itin lanksčios ir patogios sąlygos, atitinkančios daugumos klientų poreikius. Kadangi tokiai paskolai nereikia nei užstato, nei konkrečios išlaidų paskirties, tai tampa patogiu sprendimu įvairios kategorizacijos prekių ir paslaugų pirkimui, pvz., būsto remontui, medicininėms išlaidoms, naujo automobilio ar buitinės technikos įsigijimui. Iš kitos pusės, vartojimo kredito palūkanos yra gan didelės. Žinoma, jei kreditas imamas vos kelioms savaitėms ar keliems mėnesiams, jums nereiks sukti galvos dėl itin didelių procentų, vis dėlto, jei kreditą imsite ilgesniam laikotarpiui, pvz., keliems metams, grąžinama pinigų suma gali sukelti rimtų rūpesčių, todėl turite gerai pagalvoti, ar jūsų priimtas sprendimas yra teisingas. Visais atvejais reikėtų bendrauti su patikimu kreditoriumi, pvz., Šeimos kredito unija, kuris suteiktų jums išsamias konsultacijas pinigų skolinimosi klausimu ir galėtų pasiūlyti konkrečiai jums tinkamiausias skolinimosi sąlygas.

Kada verta?

Finansininkai teigia, kad vartojimo kreditas turėtų būti imamas tik tuomet, jei esate visiškai tikri savo finansine padėtimi, esate patenkinti darbo užmokesčiu, mokate ir žinote, kaip taupyti. Šioje situacijoje pasiskolintų pinigų grąžinimas ir palūkanų mokėjimas neturėtų sukelti didesnių sunkumų. Kitaip sakant, tai tampa atvirkštiniu taupymu – jūs gaunate pageidaujamą prekę, o vėliau už ją susimokate. Žinoma, visais atvejais būtina gerai pagalvoti, ar verta skolintis pageidaujamo pirkinio įsigijimui – galbūt galite skirti kelis mėnesius ir pasitaupyti? Taip išvengsite palūkanų mokėjimo ir įsipareigojimo kredito unijai. Iš kitos pusės, pasitaiko situacijų, kai pasiūlymas toks geras, kad negalime jo praleisti, arba tam tikros prekės mums reikia itin greitai. Tokiu atveju, vartojimo kreditas yra patogus ir praktiškas sprendimas, atitinkantis jūsų poreikius.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s