10

Muzikos instrumentų pasirinkimas internete dabar stebina daugelį muzikantų – galima įsigyti tiek itin brangius, tiek ir labai pigius instrumentus. Tačiau perkantiems juos, visada būtina įvertinti viską – kainas, kokybę, gamintojus, garantijas bei pardavėjus. Štai, kad ir skaitmeniniai pianinai, neturėtų būti perkami aklai ir dairantis į mažiausias kainas. Muzikos instrumentus internetu pardavinėjantys pardavėjai šiuo metu yra skirstomi į grupes. Kiekviena jų siūlo skirtingą pasirinkimą bei kainas. Tačiau taipogi akcentuojama, kad yra grupė „pardavėjų“, kurių tikslas yra ne kažką parduoti, tiesiog apgauti. Ką būtina suprasti, kad perkant muzikos instrumentus, neliktumėte ne nieko?

Nei vienas pardavėjas negali pasiūlyti keletą kartų mažesnės nei rinkos kainos. Dabar internete galima surasti tokius pasiūlymus, kur muzikos instrumentai siūlomi kelis kartus pigiau nei įprastai. Kodėl tokios kainos? Tai dažniausiai yra apgaulė ir bandymas pritraukti dėmesį. Esmė tame, kad kai kuri muzikos instrumentai yra labai brangūs, o jų ieškantys pirkėjai visada stengiasi sutaupyti pinigų. Sukčiai dažniausiai tokias kainas nurodo tam, kad būtų galima atkreipti dėmesį. Juk ir patys sutinkate, kad keletą kartų mažesnės kainos jus sudomintų? Galiausiai, viskas pasibaigia tuo, kad pirkėjas sumoka „mažesnę“ kainą ir neva taip įsigyja kokybišką muzikos instrumentą. Patikslinimui – ji neįsigyja, o lieka be nieko, nes pervedus pinigus, sukčiai su jais dingsta ir tiek. Tad, jeigu nenorite, kad jus apgautų, tuomet pamirškite tokius pasiūlymus, kurie pasižymi keletą kartų mažesnėmis kainomis.

Vienas iš būdų apsisaugoti nuo sukčių  – domėtis jais. Internete visada galima rasti atsilipimų apie visus pardavėjus. Tačiau taip pat galima rasti ir sukčių duomenų bazes. Tad, jeigu jūs perkate kažkokį muzikos instrumentą ir gavote rekvizitus bankiniam pavedimui atlikti, tuomet tuos rekvizitus veskite paieškos sistemose ir žiūrėkite ar nėra kokių nors skundų. Tai padės kaip reikiant.

Atsiskaitymo metodai irgi gali kelti abejonių. Yra tokių asmenų, kurie atsiskaitymus priima per mokėjimų sistemas ar kitomis priemonėmis. Trumpai tariant, jeigu radote pardavėją, kuris atsiskaitymus priima tik per Western Union, tuomet galima manyti, kad tai sukčius. Visos normaliausios el. parduotuvės leidžia atsiskaityti bankiniais pavedimais. Visis anonimiški atsiskaitymai kelia daug abejonių ir tiek.

Norint maksimaliai apsisaugoti nuo sukčių, patariama susidaryti geriausiai vertinamų el. parduotuvių sąrašą. Lietuvoje muzikos prekėmis prekiauja ne taip jau ir daug įmonių bei privačių asmenų. Turime galvoje, kad muzikos prekių prekybos veikla užsiima ne daug ką. Jau yra susiformavusi rinka ir pagrindiniai žaidėjai. Tad, jums ir reikia kreiptis į tuos pardavėjus, kurie jau yra įsitvirtinę rinkoje ir kurie dirba jau ne pirmus metus.

Perkant muzikos instrumentus, taipogi žiūrėkite ką siūlo patys pardavėjai. Supraskite, kad pigesni instrumentai bus mažiau kokybiški, jie netgi skleis prastesnį garsą. Tačiau aišku, tokie instrumentai vis tiek bus tinkami naudojimui, ypač pamokoms. Jeigu norite iš karto įsigyti aukščiausios kokybės muzikos instrumentus, ir jeigu tam galite skirti didelį biudžetą, tuomet rekomenduojama vykti tiesiai į vietą ir ten įsigyti viską. Daugelis el. parduotuvių, net leidžia atvykti pirkėjams ir apžiūrėti tai kas perkama, tad pasidomėkite tuo.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s