testPapildai sportininkams ir jų vartojimas pasiekė neregėtas aukštumas. Sporto prekių parduotuvės su lyg kiekvienais metais skaičiuoja vis didesnius pardavimus ir pelną, o tuo tarpu vartotojui neretu atveju tenka burnoti dėl padidėjusių išlaidų. Maisto papildai, ypač skirti vartoti sportininkams nėra pigus malonumas, tačiau tai nevienintelis blogumas. Dar blogiau yra tai, kad dažnu atveju maisto papildai neatneša taip ilgai laukto rezultato dėl prasto pasirinkimo. Kai raumeningi vyrukai demonstruoja savo vartojamus sporto papildus, dauguma įsiteigia jų neva galingu poveikiu ir ima sekti jų pėdomis. Deja, nevisi produktai tinka visiems, kadangi kiekvieno iš mūsų tikslai bei organizmas yra skirtingi. Be to, Dveino Džonsono tipo sudėjimo vyrukai dažniausiai naudoja netik papildus, bet ir uždraustus preparatus prekyboje, kaip steroidai. O tai – kitokio lygio veikimas ir nepalyginama žala organizmui. Dažniausiai naudojami nelegalūs preparatai – testosterono pakeičiamosios terapijos vaistai, tačiau rinkoje pastaraisiais metais atsirado ir augalinių produktų, kurie neva natūraliu būdu gali padidinti to pačio testosterono kiekį organizme be jokio pašalinio poveikio. Didelį jų pasirinkimą rasite perfectbody internetinėje parduotuvėje.

Reali tiesa apie testosterono maisto papildus

test-question

Nors legalūs papildai sportui nepigus malonumas, o rezultatai dažnu atveju minimalūs, visgi šviesa tunelio gale yra. Svarbu rinktis tik patikrintas medžiagas ir nepamiršti svarbiausio – tinkamų treniruočių bei laikytis mitybos plano. Proteinas, kreatinas, amino rūgštys ir bcaa – tai veiksmingi papildai sportui, kurie turėtų tapti kiekvieno iš mūsų pagrindiniu pasirinkimu. Jie veikia, tačiau netaip greitai, kaip Jūs norėtumėte, tad savo tikslo privalote siekti kantriai. Tačiau, kai daugumai pabosta populiariausių papildų vartojimas, vis daugiau sportuojančių susigundo testosterono skatintojų įtaigia reklama ir skaičiais. Tačiau kokia realybė iš tikrųjų? Ar testosterono skatintojai verti didelio išlaidavimo? Apie tai ir bus kalbama, taip pat ir apie tai, kodėl dažniausiu atveju jie neatneša pastebimų rezultatų sporte.

Prieš keletą dešimtmečių, šiuolaikinių testosterono skatintojų sudėtyje esančios medžiagos dažniausiai būdavo naudojamos potencijai bei seksualinei funkcijai gerinti. Tačiau tyrimų metu paaiškėjus, kad įvairūs ingredientai gali padidinti testosterono lygį organizme, vis daugiau sporto papildų gamintojų ėmė kategorizuoti šiuos produktus kaip efektyvius testosterono skatintojus raumenų masei bei jėgai didinti. Nieko keisto, kadangi medžiagos kurios įtakoja geresnę seksualinę funkciją, dažniausiai veikia būtent dėl padidėjusios testosterono koncentracijos organizme. O kaip žinia, didesnis testosterono kiekis yra susijęs su geresniais sporto rezultatais, kaip didesnė sprogstamoji jėga ir raumenų masė.

Populiariausios medžiagos, naudojamos testosterono skatintojuose:

  • DAA (d-asparto rūgštis);
  • Tribulus terrestris;
  • Vitaminas D3;
  • Boras;
  • ZMA;
  • Fenugreek (vaistinė ožragė);
  • Tongat Ali (Eurycoma Longifolia);
  • MACA.

Reali testosterono skatinojų nauda raumenų jėgai ir masei

i-feel

Didžiausia tokių papildų problema ta, kad jie negali padidinti testosterono hormono tiems, kurie neturi jo trūkumo. Tačiau gera žinia ta, kad jeigu jūs tikrai turite testosterono trūkumą,tai tokios paskirties papildai sportui Jums tikrai tiks. Nenuostabu, kad dauguma gamintojų ir trenerių rekomenduoja juos vartoti tik nuo 25 metų. Tai yra amžius, kada testosterono koncentracija ima su lyg kiekvienais metais palaipsniui mažėti.
Nors testosterono skatintojai gali būti veiksmingi ir padidinti testosterono lygį 30-50%, visgi realiau būtų tikėtis didesnės naudos LIBIDO (lytinio potraukio) bei pagerėjusios seksualinės funkcijos atžvilgiu. Nors skaičiai atrodo dideli, tačiau greito efekto sportiniuose rezultatuose tikrai nesuteikia. Didžioji problema, kuriuos nenori atskleisti nė vienas gamintojas yra ta, kad mūsų organizmas yra natūraliai prisitaikęs prie esamo testosterono kiekio organizme, ypač raumenys. Ir čia išlenda yla iš maišo – testosterono receptorių aktyvumas nepadidėja, tad toks maisto papildas gali prarasti efektyvumą. Organizmui reikia beprotiškai ilgo laiko tarpo tam, kad galėtų „pripažinti“ padidėjusią testosterono koncentraciją ir ją tinkamai išnaudoti, t.y surišti su jam jautriais receptoriais, šitaip sukeliant anabolinį (raumenų augimo ir vystymo) efektą. Beje, dažnu atveju to galima išvis nepatirti. Tai labai priklauso nuo organizmo. Padidinti testosterono kiekį organizme netaip ir sunku, tačiau padaryt jį aktyvų yra visai kas kita. Blogiausia, kad organizmas gali greitai įgauti toleranciją testosterono skatintojams ir „nebepriimti“ jų keliamo poveikio. Dažniausiu atveju poveikis baigiasi po 3-4 savaičių. Taigi, net vartojant ilgą laiką ir tikintis, kad visa tai bus sėkmingai panaudota, viskas gali baigtis net neprasidėjus. Tačiau tai įmanoma darant reguliarias pertraukas.
Kokias medžiagas turėčiau rinktis?

Bene populiariausias maisto papildas testosterono lygiui didinti – tribulus terrestris.


Tačiau rinkoje yra ir kitų, netgi efekyvesnių medžiagų, kaip DAA, Boras ir t.t. Norint ypač gero poveikio, rekomenduojama kombinuoti kai kurias medžiagas arba pirkti papildus „all in one“ formulėje.
Plačiau apie testosterono skatintojus ir efektyviausias medžiagas skaitykite https://www.perfectbody.lt/testosteronas-ir-jo-skatinimas-didinimas-medziagos

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s