Kada saulės elektrinė parke geriau nei nuosava elektrinė?

Pastaruoju metu saulės parkai ir juose įsigyta (ar nuomojama) saulės elektrinės dalis yra ne mažiau populiarus sprendimas nei nuosava saulės elektrinė. Šiuos du pasirinkimus vienija bendras tikslas – nemokamos ir ekologiškos elektros energijos gavimas. Tai, kuris sprendimas yra geresnis, priklauso nuo kai kurių aplinkybių. Aptarsime kada naudingiau rinktis saulės parkus, o ne įsigyti nuosavą saulės elektrinę.

Kai nėra sąlygų įsirengti nuosavą saulės elektrinę

Norint įsirengti nuosavą saulės elektrinę, tam reikia tinkamos vietos. Jei namų stogas nėra pritaikytas saulės elektrinės įrengimui, bei nėra galimybės montuoti elektrinę ant žemės, saulės parkai yra pats geriausias variantas. Taip pat šis pasirinkimas idealus daugiabučių gyventojams, kuriems nuosavos saulės elektrinės įrengimas yra įmanomas, tačiau sudėtingesnis nei paprasčiausiai įsigyti kad ir toliausiai esančios elektrinės dalį.

Nereikalinga priežiūra

Laikas nuo laiko nuosava elektrinė reikalauja šiokios tokios priežiūros. Poreikiui esant ją reikia nuplauti, o atsiradus kokiems nors nesklandumams kreiptis į specialistus. Įsigijus dalį nutolusios saulės elektrinės visais šiais klausimais pasirūpina vykdytojas, kuriam priklauso saulės parkai.

Galimybė keisti objektą, kuriam priskirta saulės elektrinė

Nusprendus parduoti nekilnojamąjį turtą ar dėl kitų priežasčių norint pakeisti adresą, kuriam skirta saulės elektrinės generuojama elektros energija, atliekamas elektrinės adreso keitimas. Šiuo atveju visiškai nesvarbu net jei saulės parkai yra labai nutolę nuo naujojo objekto – nutolusi saulės elektrinė gali tiekti elektros energiją nepriklausomai nuo atstumo tarp jos ir objekto.

Galimybė gauti maksimalų efektyvumą

Ruošiantis įsirengti nuosavą elektrinę visuomet ieškoma tam tinkamiausios vietos, geriausio modulių pasvirimo kampo. Kad ir kaip profesionaliai įrengiama saulės elektrinė, po kurio laiko kartais susiduriama su tokiais netikėtumais kaip ant modulių krentantis šešėlis ir pan. Tuo tarpu saulės parkai įrengiami dideliuose žemės plotuose, kuriuose itin plačios montavimo galimybės bei netoli nėra galinčių užstoti saulę pastatų. Be to, jie nuolat prižiūrimi vykdytojų, tad nutolusios saulės elektrinės savininkas gauna maksimalią naudą be jokių pastangų.

Tiek nuosava saulės elektrinė, tiek jos dalis saulės parke yra geri sprendimai. Vienaip ar kitaip ši investicija atsiperka, leidžia sumažini elektros energijos išlaidas ir prisideda prie švarios aplinkos puoselėjimo. O tai, kurį sprendimą pasirinkti yra lengvai išsprendžiamas patogumo klausimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s