Naujos statybos butai Vilniuje aktyviai „kyla“ ir miesto šidyje, ir jo pakraščiuose

Dirbam, taupom, planuojam, strateguojam ir nuolat svarstom – geriau toliau pratęsiam nuomos sutartį ir ramiai gyvenam šiame nuomojamame bute ar name, arba renkamės naują vietą? O gal labiau traukia sėslumas ir mieliau gyventume savo nekilnojamame būste? Tad iškart galime dėti riebesnį pliusą nuomojamo buto naudai, kad renkantis tokią strategija galime keisti gyvenamas vietas iš vieno miesto krašto į kitą, iš mažesnio buto į didesnį ar atvirkščiai – pagal poreikius ir galimą skirti nuomai sumą. Gal vienais metais dirbame miesto centre ir geriau pasirinksime, kad ir mažesnio buto plotą, bet senamiestyje ir sutaupysime laiko bei pinigų kurui važinėjant į darbą, o, tarkim, kitais metais nusprendžiame dirbti iš namų ir prireikia didesnio ploto buto, namo dalies, o gal ir nepamaišytų koledžas miesto pakraštyje, arčiau gamtos? Tuo tarpu nusipirkę nuosavą būstą esame labiau „prisirišę“ prie vietos ir, jei darbovietė keičia savo ofiso vietas, galime nemažai nukentėti. Dar kiti niaunsai prasideda, jeigu turime vaikų ir tenka vežioti juos į darželius, mokyklas, vėliau ir būrelius ar susitikimus su draugais. Visais atvejais norime kuo mažiau laiko praleisti kamščiuose ir kelyje, vietoj to geriau smagiai žaistume su savo vaikais ar turėtume papildomą valandą savo poreikiams: skaitymui, tapymui ar filmų žiūrėjimui.

Taigi nepaisant tos amžinos dilemos – buto nuoma ar jo pirkimas, naujos statybos butai Vilniuje klęsti. Jie nuolat statomi tiek miesto centre ar aplinkiniuose rajonuose, tiek ir labiau už miesto ribų. Taip pat kaip ir pradžioje aprašytoje situacijoje, taip ir šiuo aspektu – vieni nori būti šurmulyje ir dievina viską pasiekti pėstute, dažniau lankytis patraukliose senamiesčio kavinėse, parodose ar netikėtam pasimatymui prie Rotušės su seniai matytu draugu. Bet yra dalis žmonių prieštaraujančių, kad naujos statybos butai Vilniuje patys patraukliausi Pilaitėje, Nemenčinės plente ar Bajoruose. Jie nemėgsta žmonių susibūrimų, nenori matyti viešo transporto, privačių automobilių ir jų sukeltų aktyvių srautų keliuose. Tad jie renkasi miesto pakraščius. Kuris esate iš jų Jūs ir kokį būstą mieliau renkatės – nuomojama, o gal nuosavą?

Norintys įsigyti nuosavą būstą, gana ilgai svarsto, kol galiausiai apsisprendžia, koks butas galėtų labiausiai pateisinti lūkesčius. Taigi, gana dažnai svarstoma, kokį butą rinktis – naujos ar senos statybos name. Nauji butai Vilniuje kartais pasirenkami jau vien dėl to, kad po penkerių ar dešimties metų nesinorėtų keisti buto į naujesnį, taigi, dažniausiai galima būti garantuoti, kad naujo buto greitu metu tikrai nebus planuojama keisti, taigi, dėl priimto sprendimo gailėtis tikrai neteks.

nauji butai vilniujeLyginant sąskaitas šaltuoju metų laiku, paprastai naujos statybos namų gyventojai už šildymą moka kur kas mažiau. Nors butai senos statybos namuose yra pigesni, tačiau per kurį laiką kainos susivienodina, ir pastebima, kad butų išlaikymas senos statybos namuose kainuoja kur kas brangiau.

Naujos statybos butų išplanavimas paprastai yra kur kas patrauklesnis nei senos statybos namų, o nauji butai Vilniuje gali būti visiškai arba tik dalinai įrengti. Žinoma, pastarasis variantas gali reikalauti nemažai laiko, kol butas bus įrengtas, tačiau galite būti garantuoti, jog viskas bus atlikta pagal jūsų asmeninius pageidavimus. Deja, kartais remontuoti butus senos statybos namuose gali būti tikrai sudėtinga, ir atimti nemažai laiko, nes įrengti butą tam tikrais atvejais yra paprasčiau nei remontuoti.

Pasirinkus butą naujos statybos name, neteks rūpintis dėl įvairių gedimų bei techninių nesklandumų: senos statybos namų gyventojai kartais skundžiasi, kad be jokios priežasties dingsta karštas ar šaltas vanduo, dingsta elektra arba sugenda liftas. Kartais tai sudaro rimtų nepatogumų, ir pastebėta, kad naujos statybos namuose su tokiomis problemomis susiduriama kur kas rečiau. Taip pat svarbu ir tai, kad naujos statybos namų kiemai yra kur kas didesni, taigi, jums neteks rūpintis, kur pasistatyti automobilį, ir nebeteks erzinti kaimynų iš grietimų namų, kad automobilį statote ne jų kieme.

Taigi, butai naujos statybos namuose turi tikrai nemažai privalumų, ir gali būti kur kas pranašesni už butus senos statybos namuose: sąskaitos už šildymą bus mažesnės, buto išplanavimas bus kur kas patrauklesnis, ir utą įsirengti bus tikrai paprasta. Taip pat neteks susidurti su įvairiais nesklandumais, kurių gana dažnai pasitaiko senos statybos namuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s