Kokie darbuotojai bus patraukliausi darbo rinkai 2022?

Nors pandeminiai 2021 metai buvo pilni iššūkiu, kurie yra susiję su pandemija, bei jos suvaržymais, politinėmis krizėmis, Lietuvos verslo įmonės sugebėjo ne tik išsilaikyti, tačiau kai kurios ir ženkliai padidino savo pardavimus. Šiuo metu Lietuvoje turime daugybę laisvų darbo vietų į kurias galima pretenduoti. Tačiau verslai vis tiek susiduria su specialistų trūkumu.. Tikimės, jog straipsnis bus naudingas, ypač tiems, kurie nori keisti savo profesiją ar darbovietę. O mes iš savo pusės pasidalinsime patarimais, jog darbuotojų paieška užsiimančios įmonės norėtų Jus samdyti ir būtumėte geidžiami.

Šiuo metu jaučiamas trūkumas

  • IT specialistų, ypatingai programuotojų. Pandeminiu metu smarkiai išaugo “Online“ paslaugų poreikis. Paprastas nuolaidų korteles keičiame į mobiliųjų telefonų programėles, vis daugiau naudojame technologijų. Natūralu, jog šios tendencijos išliks ir ateityje.
  • Technikos vairuotojų ir remontininkų. Su technologijomis smarkiai žengia ir technika. Ypatingai kalbant apie agroverslo kompanijas, kurios investuoja milijonus eurų į kainuojančią techniką, nenori jos patikėti, bet kam. Kadangi laiku neprižiūrėta ar kitaip sugadinta technika gali kainuoti brangiai tiek laiko, tiek pinigų atžvilgiu.
  • Psichologai. Pandemija mus privertė būti mažiau socialūs. Kitaip sakant tapome uždaresni, daugiau bendraujame internetinėje erdvėje. Taip pat atsirado daugiau sergančių depresija, dėl savaime suprantamų priežasčių. Didesnės gamybos įmonės šiuo metu net svarsto  pusei, arba pilnam etatui įdarbinti psichologą savo įmonėje, norint išsaugoti darbuotojų sveikatą.
  • Vadybininkai. Taip, gali nuskambėti keistai, esame įpratę girdėti, jog vadybininkai niekam nereikalingi, tačiau tai netiesa. Gerų pardavimo vadybininkų trokšta visos įmonės. Čia yra reikalingi specifiniai bendravimo, analitiniai bei psichologiniai įgūdžiai.

Kur išmokti šių įgūdžių?

  • Profesinės mokyklos, bei studijos universitete. Šis būdas yra ilgesnis, tačiau investicijos į save atsiperka su kaupu. Jei dabar dirbate, tačiau trokštate savo darbą pakeisti galima rinktis vakarines studijas. Norime pabrėžti, jog į kai kurias profesijas kaip psichologas, teisininkas būtinas išsilavinimas!
  • Užsienio kalbos kursai. Galima rinktis tarp įvairių mokymo įstaigų tiek gyvai, tiek online. Taip pat turime pvz, kuomet logistikos įmonės samdo mokytojus savo darbuotojams, jog išlavinti kalbą. 
  • Neatmesti online mokymų platformų, ypač jeigu suprantate anglų kalbą. Vienas iš tokių variantų yra portalas Udemy.com, Youtube, čia gimė ne vienas savamokslis programuotojas, arba bent jau įgavo tvirtus pagrindus savo profesiniai karjerai.

Patariame rinktis specialybę, kuri yra populiari, tačiau svarbiausia – Jums patiktų. Nes kitaip negalėsite nuolat tobulėti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s